Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Ramzes

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 2 mc
W schronisku od:
5.2018
Nr ewidencji:
63/251/2018/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981
Opis Pieska

RAMZES to pies o sporych gabarytach a co za tym idzie również o wielkim sercu. Wielkim i miękkim, które tak łatwo można zranić. Po kilku latach wydawałoby się szczęśliwej adopcji RAMZES został oddany i musiał opuścić dom, dom, w którym czuł się bezpieczny. Choć fizycznej ochrony RAMZES nie potrzebuje, odczuwa potrzebę stabilności, nieustannego kontaktu z człowiekiem, miejsca, gdzie zawsze będzie mógł wrócić i nie bać się o swoją przyszłość. Dziś to smutny olbrzym i psychicznie nie jest tak twardy jakby się mogło wydawać. Natomiast fizycznie to silny, mocny pies, w sile wieku, który musi być konsekwentnie prowadzony. RAMZES jest psem energicznym, któremu przydadzą się długie spacer. Ma tendencje do nadwagi, jeżeli pozbawiony jest odpowiedniej dawki ruchu. W poprzednim domu miał kontakt z dziećmi. RAMZESA serce rozpadło się na milion kawałków i choć to wielki pies, potrzebuje opieki i Twojego zainteresowania. SCHRONISKO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO SPRAWDZENIA POTENCJALNEGO NOWEGO DOMU, A W PÓŹNIEJSZYM CZASIE DO ZROBIENIA WIZYTY PO-ADOPCYJNEJ, NIE WYDAJEMY PSÓW ANI DO KOJCA, ANI NA ŁAŃCUCH, ANI TYLKO DO OGRODU. PIES TO CZŁONEK RODZINY I TYLKO DO TAKICH DOMÓW ZOSTANĄ PSY WYDANE

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.