Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Reks

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 2 mc
W schronisku od:
Sierpień 2018
Nr ewidencji:
86/340/2018/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Potrzebujesz towarzystwa do biegania, do chodzenia po górach, do codziennych spacerów? Jeżeli tak, to mamy dla Ciebie idealnego kandydata, z pospolitym imieniem, ale nie z pospolitą energią — REKSA. Jak to często bywa młode psy rządzą się swoimi prawami, ważny jest dla nich ruch, kontakt z człowiekiem, więc jeżeli sport to coś, co kochasz i jesteś wstanie wygospodarować trochę czasu dla REKSA jesteście dla siebie stworzeni. REKS zyska rodzinę a Ty przyjaciela, który kocha ruch tak jak Ty, zyskasz towarzysza aktywnego spędzania czasu. REKSOWI obecnie brakuje wszystkiego począwszy od ruchu kończąc na człowieku. Jest to idealny kompan dla ludzi aktywnych, prawdziwy pies podróżnik, który liczy na przygody i nie lubi się nudzić. To po prostu zwykły, młody psiak, który trafił do nieodpowiedniego miejsca i ma zamiar z niego szybko wyjść dzięki Twojej pomocy. SCHRONISKO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO SPRAWDZENIA POTENCJALNEGO NOWEGO DOMU, A W PÓŹNIEJSZYM CZASIE DO ZROBIENIA WIZYTY PO-ADOPCYJNEJ, NIE WYDAJEMY PSÓW ANI DO KOJCA, ANI NA ŁAŃCUCH, ANI TYLKO DO OGRODU. PIES TO CZŁONEK RODZINY I TYLKO DO TAKICH DOMÓW ZOSTANĄ PSY WYDANE

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.