Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Bratek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
9 lat
W schronisku od:
Lipiec 2015
Nr ewidencji:
77/306/2015
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981
Opis Pieska

BRATEK to pies zawsze uśmiechnięty, co widać po zdjęciach. Przyjazny i kontaktowy. Niestety brak częstych spacerów doprowadziło BRATKA do sporej nadwagi. Co jak wiecie, nie jest dobre i nie jest to oznaką powodzenia, ponieważ BRATKOWI się nie powodzi — nie ma domu, ani swych wyczekiwanych ludzi. BRATEK mimo zbędnych kilogramów jest psem energicznym, uwielbia spacer, niestety nie ma zbyt częstych okazji do nich i dlatego jego kilogramy dają się we znaki. Odrobina ruchu i lepszego jedzenia a BRATEK będzie innym psem, co nie oznacza, że już nie jest wspaniały. W boksie, w kontaktach z innymi psami, jest raczej uległy, podporządkowuje się i nie wchodzi w konflikty. Jest spragniony kontaktu z człowiekiem, za co jest w stanie zrobić wszystko...

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.