Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Balto

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
8 lat 4 mc
W schronisku od:
Sierpień 2014
Nr ewidencji:
67/333/2014
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

Uroda BALTA jest niepodważalna i powinna się ustawiać po niego kolejka, ale niestety BALTO do tej pory nie znalazł domu (a w schronisku jest od 2014 roku...). Pewnie dlatego, że jest pieskiem troszkę lękliwym, potrzebuje czasu, aby zaufać, aby się otworzyć. Jednak na spacerach z każdą minutą otwiera się coraz bardziej, daje się pogłaskać i sprawia mu to przyjemność. Czasami na widok ludzi nadal się kuli i odczuwa strach. Dlaczego? Nie wiemy. Pewnie BALTA spotkało coś niemiłego. BALTO potrzebuje trochę więcej uwagi tak, aby odczuł, że człowiekowi można zaufać, że człowiek o niego zadba i stanie się przyjacielem. BALTO przede wszystkim potrzebuje jak najwięcej kontaktu z ludźmi, a w schronisku ciężko mu to zapewnić... W schronisku zwraca uwagę odwiedzających swoją urodą, jednak nikt nie chce się podjąć pracy z nim... Lat mu cały czas przybywa.. jak trafił do schroniska miał ok 3 lat, teraz ma ich o 5 więcej... czy ktoś podejmie się pracy z Baltem, żeby dać mu dom na resztę jego życia? Mamy taką nadzieję, że nie spędzi całego swojego życia w schroniskowym boksie...

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.