Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Bila

Płeć:
suczka
Rozmiar:
średni
Wiek:
10 lat 8 mc
W schronisku od:
Maj 2022
Nr ewidencji:
16/64/2022/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831, Ola 500 141 184
Opis Pieska

Bila to około 10-letnia sunia (ur 2012 rok), która od niedawna jest mieszkanką schroniska. Kiedy tutaj trafiła była bardzo wystraszona nową sytuacją, w której się znalazła i trzymała każdą obcą osobę na dystans. Oczywiście jest to dość normalne u psów, które nagle trafiają w takie miejsce. Ale z każdym dniem Bila się zmienia. Jak kilka tygodni temu nie dało się jej zapiąć na obroże, to teraz już się przekonuje i idzie to sprawniej, łatwiej i bez większych problemów. Myślimy, że za jakiś czas Bila całkowicie nam zaufa i stanie się cudowną sunią, której po prostu trzeba dać czas. Adopcja raczej powinna składać się z kilku spacerów zapoznawczych. Bila im bardziej będzie czuła się bezpieczniej i swobodniej, to łatwiej będzie jej się odnaleźć w domu. Zdecydowanie nie polecamy jej do domu z dziećmi, a przynajmniej tymi małymi. Raczej powinna trafić do rodziny gdzie panuje spokój i dość regularny tryb życia. Nie są jej potrzebne teraz nowe doznania i emocje. Bila ładnie odnajduje się w towarzystwie innych psów. Myślimy, że bez problemu zaakceptowałaby drugiego psiaka w domu. A może jeszcze bardziej by się otworzyła i zaufała. Mimo swojego wieku jest dość żywotna, więc na pewno mimo tego, że jest staruszką - wniesie sporo radości do nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.