Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Filo

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
10 lat 9 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2022
Nr ewidencji:
46/182/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

Filo to nieduży, starszy piesek. Ma około 10 lat (ur ok. 2012 rok), lecz jak na kundelka, to jeszcze sporo życia pewnie przed nim. Kiedyś jego życiem były ciągłe wędrówki. Miał dom, do którego zawsze wracał. Nie wiedział co to spacery z człowiekiem na smyczy. Pewnie też nie wiedział jak wygląda prawdziwa rodzina i dom. Był kochany pewnie na jakiś tam sposób, ale jednak zawsze był samotny. Lecz czy to wystarczyło, aby był naprawdę szczęśliwym psem? Teraz Filo szuka nowego domu, gdzie zazna prawdziwej miłości. Raczej powinien trafić do starszych osób, u których dostanie spokój i miłość. Dom z dziećmi i gdzie wiele się dzieje, nie jest wskazany dla Fila, który nie jest do mieszkania z rodziną przyzwyczajony. Filo uczy się chodzić na smyczy, bo nigdy jej nie znał, ale idzie mu bardzo dobrze. To malutki, delikatny piesek, który w życiu nie pragnie niczego tak bardzo, jak spacerów i wolności.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.