Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Bruno

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
14 lat 11 mc
W schronisku od:
Marzec 2022
Nr ewidencji:
31/123/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Agata 516 488 831
Opis Pieska

Bruno to już starszy psiak, bo ma ok 14 lat (ur. 2008 rok). Jednak gdy zobaczy się go na żywo, to zdecydowanie nie wygląda na tyle. Jest w bardzo dobrej kondycji. Bruno niestety trafił do schroniska po śmierci właściciela. Widać, że Bruno miał dobre życie wcześniej. Jest bardzo zadbanym, stabilnym i zrównoważonym psem. Nie wykazuje oznak agresji wobec człowieka i wiemy, że miał także dobry kontakt z dziećmi. Bruno ładnie zachowuje się na spacerze, ale nie przepada za innymi psami. Jednak nie warto skreślać go całkowicie i w przypadku innego psa, spotkać się na spacerach zapoznawczych. Dla Bruna raczej szukamy domu, gdzie prowadzi się ustabilizowany tryb życia. Nie są mu potrzebne nowe emocje i wyzwania. Bruno na swoje ostatnie lata marzy tylko o ciepłym kocyku i miłości. Nie wymaga dużej aktywności fizycznej. Myślimy, że dom z ogrodem, gdzie będzie mógł spędzać sobie czas, jest idealnym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o mieszkanie, to warto mieć na uwadze, że kiedyś mogą pojawić się problemy ze stawami i Bruno nie będzie już w stanie wychodzi po schodach.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.