Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Foczka

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 6 mc
W schronisku od:
Listopad 2021
Nr ewidencji:
104/413/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Foczka to pies w typie rottweilera i ma około 8 lat (ur. ok. 2014) r. Pomimo swojego wyglądu, który zapewne budzi respekt, jest cudownym psem. Nie ma w sobie grama agresji. Foczka to ogromny misiu do kochania, a jak widać ,jest co kochać. Na spacerze potrafi pociągnąć, ale to nic dziwnego. Psy wychodzą na dłuższy spacer raz w tygodniu, więc jego zachowanie jest zrozumiałe. Foczka idealnie pasuje do rodziny, która lubi aktywnie spędzić czas. Dłuższe spokojne spacery i zabawy w ogrodzie. Wydaje nam się, że Foczka bez problemu zaakceptuje dzieci. Oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku podczas zabawy czy karmienia. Foczka na ten moment jest sam w boksie, ale na spacerach nie wyrywa się zbytnio do innych psów. Podejrzewamy, że po zapoznaniu go z innym psem, mógłby go zaakceptować i polubić. Zdajemy sobie sprawę, że takie psy jak Foczka nie są spostrzegane dobrze. Ludzie nadal mają swoje przekonania co do tej rasy. My żyjemy z nadzieją, że znajdzie się rodzina, która go pokocha. Foczka na pewno odwdzięczy się ogromną miłością.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.