Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Lester

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
5 lat 9 mc
W schronisku od:
Czerwiec 2021
Nr ewidencji:
52/207/2021
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

LESTER to około 5-letni pies (ur. 2016 rok), który został niedawno oddany. Pytanie tylko dlaczego, skoro jest tak cudownym i kochanym psem. LESTER nie wykazuje grama agresji wobec ludzi, dzieci, jednakże nie zaakceptuje każdego psa i wiemy, że nie lubi kotów... W boksie przebywa z innym psem i naprawdę dobrze się dogadują, więc myślimy że aż tak źle u niego z tolerowaniem innych psów nie jest. LESTER jest bardzo kontaktowym i przyjaznym psem. Z pewnością odnajdzie się w rodzinie z dziećmi. Miał już z nimi zapoznanie podczas dni otwartych w schronisku i spisał się na medal. LESTER jedynie co, to wymaga odrobiny pracy jeżeli chodzi o spacery. Zdarzy się mu pociągnąć i wyrwać w inną stronę. Jednak nie to jakiś ogromny problem, ponieważ przy odpowiedniej dawce ruchu, LESTER się uspokoi i będzie psem idealnym. LESTER poza tym, że uwielbia człowieka to kocha też dawać mu buziaki. Widać, że jest bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem i cały czas się go domaga. Dodatkowo musimy wspomnieć, że Lester lubi często zabierać głos, po psiemu - czyli po prostu lubi szczekać... Jest czujny i na pewno jak coś usłyszy lub zobaczy niepokojącego /dla niego/ to da o tym znać szczekając. I co więcej możemy powiedzieć. Liczymy, że szybko znajdzie fajny dom, gdzie poczuje się kochany i będzie rozpieszczany na każdym kroku.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.