Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Niko

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
10 lat 10 mc
W schronisku od:
Maj 2021
Nr ewidencji:
47/186/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Niko to następny nasz podopieczny, który trafił do nieodpowiedniego domu i wrócił z powrotem do schroniska. Niko jest około 10-letnim psem (ur. ok 2011 rok) i można powiedzieć, że jest prawie ideałem. Ma tylko jedną, jedyną wadę. Niestety został oddany, ponieważ pojawił się u niego lęk separacyjny (czyli pozostawiony sam w domu szczekał, co przeszkadzało sąsiadom, a właściciele mieli odnowione wnętrze po psiemu..). Psy ze schroniska i po przejściach bardzo często po adopcji mają lęk separacyjny i jest to prawie że normalne. Psy nie działają jak maszyny, które można ustawić i wszystko jest w porządku. Trzeba poświęcić im trochę czasu i popracować. Niko nagle wzięty do nowego miejsca i pozostawiony sam sobie, nie odnalazł się tak szybko, jak w jego nowym domu przypuszczali. Wróciły złe wspomnienia i nawyki. Poza tym, Niko to naprawdę cudowny pies. Bardzo kontaktowy i towarzyski. Nie wykazuje ani grama agresji. Myślimy, że idealnie odnajdzie się u starszych osób, które całymi dniami są w domu i mogłyby poświęcić mu czas. Niko zapewne większość czasu będzie wolał spędzić na kanapie i na pieszczotach. Mamy nadzieję że tym razem los uśmiechnie się w stronę Niko i trafi na dobrych ludzi, którzy zrozumieją go i dadzą mu szansę na pokazanie jakim cudownym psem jest. Dodamy jeszcze, że Niko akceptuje inne psy, więc bez problemu może do domu z innym psem trafić.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.