Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Feniks

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
10 lat 5 mc
W schronisku od:
Luty 2021
Nr ewidencji:
11/44/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

Feniks według schroniskowej diagnozy choruje na zespół Cushinga. To nie choroba śmiertelna, jednak do najprzyjemniejszych nie należy, zresztą jak każda choroba... Nie chcemy zawalać Was szczegółami o niej, bo z łatwością znajdziecie je w Internecie, za to nie znajdziecie tam informacji, jak uroczym psem jest Feniks i na tym się skupmy 🙂 Feniks to spokojny, coraz ciekawszy otoczenia, około 10-letni kawaler. W początkowych kontaktach ostrożny, nieco lękliwy psiak, ale z każdą minutą staje się odważniejszy i przełamuje lody nieśmiałości i strachu. Feniks to pies, którego można pokochać od zaraz 🥰 Chłopak nie słyszał chyba również co to agresja, zarówno w stosunku do ludzi, jak i do innych psów. To pokorny, nikomu nieprzeszkadzający pies. Boimy się jednak, że stanie się także niewidoczny dla ludzkich spojrzeń 🙁 On nie będzie rozpychał się łokciami, nie będzie przedzierał się do pierwszego szeregu, aby walczyć o uwagę człowieka. To nie ten typ, dodatkowo na swoich barkach, póki co samotnie dźwiga swoją chorobę. W tym wszystkim przydałoby mu się ludzkie wsparcie, bo ile starczy mu sił na samotną walkę?


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.