Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Edzio

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
10 lat 5 mc
W schronisku od:
Październik 2010
Nr ewidencji:
48/237/2010
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981
Opis Pieska

EDZIO to pospolity psiak, nie wyróżniający się w schronisku ani wyglądem, ani zbytnio charakterem. Czy to jest powód żeby resztę życia spędził w schronisku? EDZIO jest psiakiem z wielkim bagażem doświadczeń, człowieka kojarzy jako osobę złą, trudno mu jest zaufać... Jednak wystarczy odrobinę ciepła, miłości i poświęconego czasu by ten psiak zaufał. EDZIO jest równocześnie bardzo przyjaznym psiakiem, nigdy nikogo nie ugryzł, bardzo lubi towarzystwo innych psiaków. Nie jest zbyt energiczny, co łatwo można zauważyć (ma dość dużą nadwagę), jednak to sprawia, że będzie idealnym towarzyszem dla osoby starszej. Nie pozwólmy by EDZIO był jednym z tych psów, które nigdy nie zaznają miłości! Jeśli masz możliwość adoptować dwa Psiaki, polecamy adopcje EDZIA i jego najlepszego przyjaciela ET'iego, którego również Wam przedstawimy. Psiaki ze sobą bardzo się zżyły i myślimy, że łatwiej będzie im się otworzyć w nowym domu jak trafią do niego razem.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.