Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Miki

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
7 lat 9 mc
W schronisku od:
Październik 2020
Nr ewidencji:
96/380/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Natalia 609 012 491
Opis Pieska

MIKI nie jest już młodziutkim podrostkiem, ma około 7/8 lat (ur. ok. 2013 roku). MIKI to typowy przedstawiciel małego wojownika (mniejszy ciałem, wielki duchem), ale tylko w boksie. Każda obca osoba zostanie obszczekana i ''odstraszona'' przez niego. Jednak MIKI zachowuje się tak tylko w przypadku kiedy nie zna osoby i możliwe, że w celu obrony swojego własnego kąta. Po wyjściu na spacer całkowicie zmienia swoje nastawienie. Jest bardziej towarzyski i ciekawy świata. MIKI po prostu potrzebuje więcej czasu niż inne psy, aby zaufać człowiekowi. Jednak wszystko jest do wypracowania. Jak tylko MIKI poczuje się bezpieczny, to staje się psem, który lubi pieszczoty. Zdecydowanie nie wygląda na swój wiek. Nie polecamy MIKIEGO do rodziny z dziećmi, gdyż nie czuje się dobrze w ich towarzystwie. Raczej jest psem, który musi w domu czuć się bezpiecznie i mieć spokój. Z relacji byłego właściciela wynika, że MIKI nie lubi innych psów. W schronisku był z dwoma innymi i nie było żadnego problemu. Nigdy nie doszło też do żadnego pogryzienia ze strony MIKIEGO. Myślimy, że wystarczy odpowiednie zapoznanie i MIKI mógłby zamieszkać z innymi psami. Adopcja na pewno będzie wiązała się przynajmniej z dwoma lub trzeba spacerami zapoznawczymi. MIKI ma problem z zostawaniem samemu w domu, więc raczej polecamy go dla kogoś, kto spędza w domu wiele czasu. Kiedy zostaje sam - jest bardzo pobudzony i przestraszony, przez co niszczy i głośnym szczekaniem wyraża swój lęk oraz tęsknotę za człowiekiem.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.