Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Klusek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 9 mc
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
63/249/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

KLUSEK to kolejny psiak przywieziony do nas z Radys. Kolejna wielka zagadka. Został oceniony na około 5/6 lat (ur. ok. 2015/2016 rok). Początkowo jak reszta naszych ''radysiaków'' siedział w boksie, powarkiwał na wszystkich i bał się każdego spotkania z człowiekiem. Teraz jest już o niebo lepiej. Na ten moment KLUSEK już nie siedzi tylko w budzie, a wypatruje nadchodzących wolontariuszy i zaczyna cieszyć się na ich widok. Niestety nadal jest nieufny do obcych osób, ale to nic dziwnego. Pewnie większość życia spędził w największym psim obozie koncentracyjnym. Powoli uczy się chodzić na smyczy i idzie mu całkiem dobrze. Teraz czeka go jeszcze długa droga do przekonania się, że życie jednak potrafi być piękne. Na ten moment nie polecamy KLUSKA do domu z małymi dziećmi, ze względu właśnie na brak zaufania i nieznaną przeszłość. Jeżeli chodzi o inne psy, to też nie wiemy jak na nich reaguje. W boskie zawsze jest nimi zainteresowany, ale pozostaje kwestia czy w sposób pozytywny czy negatywny. Stosunek do kotów także jest nam nieznany. Myślimy, że powinien trafić do domu, gdzie będzie miał swój kąt i spokój. Z czasem na pewno ta niepewność zniknie i KLUSEK będzie cudownym towarzyszem. Klusek dla osób, które już zna jest niezwykle przyjazny - domaga się pieszczot, uwielbia spacery w towarzystwie człowieka. Nowi opiekunowie Kluska muszą mieć dodatkowo świadomość tego, że Klusek będzie wymagał specjalnej diety i spacerów, by zrzucić jego zbędne kilogramy - jego imię nie wzięło się znikąd - Klusek to prawdziwa chodząca kluska!


KLUSEK jest wykastrowany i czeka na nowy dom!


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Adopcja będzie przebiegała na wyjątkowych warunkach, o których schronisko będzie informowało podczas wstępnej rozmowy. Psy są w dalszym ciągu dowodem w toczącej się sprawie, dlatego też wymagany jest stały kontakt z osobą adoptującą i zgoda na wytyczone przez schronisko warunki.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.