Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Bordo

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 7 mc
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
60/236/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Edyta 883 094 807
Opis Pieska

Bordo to kilkuletni pies, ma około 6/7 lat (ur. ok 2013/2014 roku) w typie owczarka podhalańskiego. Niestety życia nie miał łatwego, czego teraz widać skutki. Bordo nie potrafi od razu zaufać człowiekowi, potrzebuje do tego czasu. Nie jest psem, którego można od razu tulić i pieścić. Podchodzi do wszystkiego z dystansem. Bordo jeszcze musi się nauczyć chodzić na smyczy, ponieważ nigdy tego nie doświadczył. Cały czas trwa nad tym praca, ale jeżeli tylko przełamie tę barierę, będzie już tylko lepiej. Był to najprawdopodobniej typowy pies podwórkowy, który mieszkał w kojcu lub na łańcuchu. Teraz jedynie do pełni szczęścia brakuje mu domu. Nie wiemy jak reaguje na inne psy, ale na pewno jest to kwestia pracy i dobrego zapoznania. Z kotami i dziećmi także jego stosunek jest nieznany. Jednak myślimy, że powinien trafić do domu, gdzie będzie miał spokój i swobodę. Nie jest raczej psem nadającym się do domu z malutkimi dzieci. Mimo wszystko jest cudowny i zasługuje na miłość jak każdy inny psiak.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.