Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Rozalka

Płeć:
suczka
Rozmiar:
duży
Wiek:
9 lat 3 mc
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
30/117/2020/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Rozalka jest sunią w typie owczarka niemieckiego. I jej przeszłości nie znamy, przejechała jako kolejny anonimowy psiak z Radys. Rozalka jest bardzo pogodną, sunią w średnim wieku (ur. ok. 2012 rok), której nie brak energii i chęci do życia. Po jej zachowaniu kompletnie nie widać tego, w jakim miejscu przyszło jej spędzić ostatnie tygodnie, miesiące bądź lata. Rozalka od razu lgnie do ludzi, wszystko ją interesuje, chce być wszędzie i wszystko zwiedzać. Rozalka dodatkowo uwielbia... jeść, co zresztą po niej widać ;) na pewno w nowym domu będzie musiała przejść na specjalną dietę, by zrzucić zbędne kilogramy, żeby nie miała problemów, które będą skutkiem nadwagi. Rozalka potrzebuje przede wszystkim miłości i towarzystwa człowieka. Chętnie wychodzi z boksu i idzie na spacerki. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi psiakami, choć nie pozwoli sobie wejść na głowę ;) u Rozalki zdiagnozowano spondylozę odcinka piersiowego kręgosłupa i choć czasami kuleje na przednie łapki - wcale nie widać po niej, że coś jej dolega. Rozalka po prostu chce cieszyć się z każdej chwili wolności i towarzystwa człowieka.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Adopcja będzie przebiegała na wyjątkowych warunkach, o których zarówno my i schronisko będzie informowało podczas wstępnej rozmowy. Psy są w dalszym ciągu dowodem w toczącej się sprawie, dlatego też wymagany jest stały kontakt z osobą adoptującą i zgoda na wytyczone przez schronisko warunki.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.