Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Jordan

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
12 lat 10 mc
Miejsce pobytu:
Hotelik w Wilkowicach k. Bielska-Białej
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Basia 600 966 703, Joanna 608 427 792
Wesprzyj finansowo Jordana
Opis Pieska

Jordan to 12-letni długowłosy owczarek niemiecki, który po wielu latach spędzonych w ciasnym kojcu powinien być wrakiem psa i to poniekąd "udało się" jego oprawcy... Człowieka natomiast powinien traktować jak kata, ale nie - mimo wszystkich przeciwności losu chodzi za ludźmi krok w krok i jest w człowieka wpatrzony jak w obrazek. Chodzi...to za dużo powiedziane, bo warunki jego życia spowodowały spory niedowład tylnych łapek. Jednak po paru miesiącach rehabilitacji i właściwego odżywiania nastąpiła ogromna poprawa i choć nie będzie już biegał, to bardzo dobrze sobie radzi - potrafi samodzielnie pokonać kilkanaście schodów. Nie jest przyzwyczajony do innych psów ani kotów, więc szukamy dla niego spokojnego domu, w którym będzie mógł przeżyć jesień swojego życia!

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.