Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Hektor

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 5 mc
W schronisku od:
Luty 2020
Nr ewidencji:
15/57/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Edyta 883 094 807
Opis Pieska

Hektor to około 6-letni (ur. ok 2014 r) pies w typie owczarka podhalańskiego. Ma za sobą ciężkie życie i musimy je zmienić na lepsze. Prawdopodobnie całe życie spędził na łańcuchu robiąc za żywy alarm. Trafił do nas bardzo zaniedbany. Gruba wzrasta filcu zamiast sierści i rany na bokach. Nie było czasu nad zastanawianiem się czy powinien wrócić do poprzedniego domu. Na szczęście nikt się nie odezwał i Hektor jest z nami. Od paru miesięcy pracujemy nad jego zachowaniem i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Hektor z "agresywnego" psa stał się bardziej towarzyski i ufny. Jednak to wszystko potrzebuje czasu. Przyszli właściciele muszą mieć na uwadze jego potrzeby,zalety jak i wady. Na pewno wymaga jeszcze sporo pracy ale myślimy,że jeżeli tylko trafi na odpowiednich ludzi to nie powinno być problemu. Hektor nie nadaje się do domu z małymi dzieci jak i pewnie z kotami. Szukamy domu z ogrodem,ale bez żadnego kojca czy łańcucha. Za dużo przeszedł aby teraz trafić ponownie w takie miejsce.


Adopcja Hektora wymaga przynajmniej kilku spotkań zapoznawczych jak i późniejszej pracy z behawiorysta.


Schronisko zastrzega sobie prawo wyboru najlepszego domu dla Hektora.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.