Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Miśka

Płeć:
suczka
Rozmiar:
duży
Wiek:
3 lata 8 mc
W schronisku od:
Marzec 2020
Nr ewidencji:
16/63/2020/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

MIŚKA trafiła do nas jako psiak znaleziony. Spodziewaliśmy się, że jej dawny opiekun po nią przyjedzie i odbierze ją ze schroniska, jednak to nie nastąpiło... MIŚKA jest młodziutką ok 3 letnią (ur. około 2017 roku) sunią w typie owczarka belgijskiego malinois. Nie jest psem dla każdego, mimo iż MIŚKA jest bardzo kontaktowym psem, jest również dość mocno wymagająca. Nie zrozumcie tego źle, po prostu jest takim typem psa, który nie lubi się nudzić i wręcz wymaga jakiegoś zajęcia, pracy. Przyszły opiekun MIŚKI musi mieć świadomość tego, że MIŚKA nie będzie jednym z tych psiaków, które będą leżeć na kanapie całe dnie, ona wymaga codziennie sporej dawki ruchu, jest bardzo energiczna i świetnie odnajdzie się w aktywnym domu. MIŚKA jest bardzo kontaktową sunią, rozdaje wszystkim buziaki, domaga się głaskania i wskakuje na człowieka, żeby się przytulić. Szukamy dla MIŚKI domu, w którym ktoś zechce z nią spędzać aktywnie czas i otoczy ją ogromem miłości.


Schronisko zastrzega sobie prawo kontroli w nowym domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.