Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Kiko

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
3 lata 9 mc
W schronisku od:
Luty 2020
Nr ewidencji:
18/69/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

KIKO został nam oddany przez poprzednich właścicieli. Na początku był dość zagubiony, ale kto by nie był? Nagle mieszkasz w domu, ze swoimi ludźmi a zaraz lądujesz w boksie wraz z innymi psiakami... Powoli zaczął odnajdywać się w schroniskowej rzeczywistości, ale mamy nadzieję, że długo u nas nie posiedzi i szybko znajdzie nowy dom, gdzie będzie miał pod dostatkiem miłości i ruchu, bo te dwie rzeczy uwielbia. KIKO jest młodym psiakiem, który potrzebuje sporej dawki ruchu, dlatego zależy nam, żeby trafił do aktywnego domu, w którym jego nowa rodzina będzie chętnie go brać na długie piesze wędrówki, a może i na spacery po górach? KIKO jednak niekoniecznie nadaje się do domu z dziećmi oraz w kontaktach z innymi psami raczej reaguje różnie, niektóre lubi, niektóre nie, ale przecież nie każdy musi lubić wszystkich. Swoim cudownym usposobieniem KIKO nadrabia te swoje małe "wady", nam dał się poznać jako bardzo fajny i nienachalny psiak, któremu w życiu nie potrzeba wiele.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo do wizyty w domu przyszłego właściciela.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.