Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Emil

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
7 lat 11 mc
W schronisku od:
Sierpień 2019
Nr ewidencji:
75/297/2019/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

EMIL - malutki, wesolutki piesek, który do pełni szczęścia potrzebuje tylko człowieka, no i może nieograniczonej ilości ciasteczek wątrobianych ;) Z wyglądu EMIL to zwykły kundelek, o pospolitym wyglądzie, ale o bardzo pozytywnym charakterze. Swoim pogodnym uśmiechem, wnosi nieco bardziej pozytywną atmosferę w ponurej schroniskowej atmosferze. Nie ma w sobie ani grama agresji, ani do psów, ani do ludzi (chociaż potrafi postawić na swoim, jak ktoś mu np przeszkadza w odpoczynku). Jest spragniony kontaktu z człowiekiem, który jest dla niego całym światem. Lubi chodzić na spacerki, jednak jemu wystarczą spokojne spacerki w towarzystwie ukochanych osób. Emil ma najprawdopodobniej chore serduszko, wymaga to dalszej diagnostyki.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.