Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Misia

Płeć:
suczka
Rozmiar:
mały
Wiek:
9 lat 7 mc
Miejsce pobytu:
Hotelik w Wilkowicach k. Bielska-Białej
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
przyjazny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Basia 666 015 714, Joanna 608 427 792
Wesprzyj finansowo Misię
Opis Pieska

Wołają na mnie Misia. Mam około 8-lat i jestem drobną (40 cm w kłębie) oraz lekką (11kg) czarnowłosą suczką w typie cocker spaniela. Jestem zdrowa, wysterylizowana oraz zaszczepiona na wściekliznę i choroby zakaźne. Misię poznaliśmy w bielskim schronisku dla bezdomnych zwierząt, gdzie po trzech nieudanych adopcjach (problemem była agresja) miała zostać poddana eutanazji. Ostatecznie trafiła do psiego pensjonatu, gdzie nauczyła się obcowania z ludźmi i zwierzętami. Przebywanie w domowych warunkach bardzo jej pomogło i odmieniło zachowanie. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się zabrać ją do swojego domu musisz dać jej czas by Cię poznała i zaufała. Misia uwielbia spacery i grzecznie chodzi na smyczy, utrzymuje czystość w domu, nie ma tendencji do ucieczek. Misia nie lubi zostawać sama w domu. Sporo hałasuje, ale nie bez powodu: głośno oznajmia: zadzwonił dzwonek do drzwi! lub gdy słyszy podejrzane odgłosy! Misia nie nadaje się do domu z dziećmi. Potrzebuje doświadczonego opiekuna mającego doświadczenie z rasą.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.