Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Nika

Płeć:
suczka
Rozmiar:
mały
Wiek:
10 lat 6 mc
W schronisku od:
Marzec 2019
Nr ewidencji:
9/34/2019/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

Nika po raz drugi wylądowała w schronisku ... zazwyczaj, gdy tak się dzieje jesteśmy tym zdruzgotani, mamy żal, że znowu ktoś zabawił się psimi uczuciami. Jednak w przypadku Niki jest inaczej, czujemy ulgę, że do nas wróciła ... Dlaczego? Ponieważ Nika do schroniska wróciła jeszcze bardziej wystraszona, jeszcze bardziej nieufna, niż wtedy gdy je opuszczała. Co ją spotkało? Wie tylko ona, my się domyślamy. Nika uczy się chodzić na smyczy, Nika uczy się ludzkiego, delikatnego dotyku. Wcześniej nic z tego nie znała. Nie wróciłaby bowiem do schroniska pełna obaw i strachu. Powoli staramy się nauczyć Nikę, że nam można zaufać. Jednak sporadyczne kontakty z wolontariuszami bardzo to utrudniają, ale mimo to widzimy postępy. W domu taka socjalizacja Niki z pewnością będzie szybsza i łatwiejsze. Dla Niki szukamy wyjątkowego domu, doświadczonego, takiego, który pokaże jej co to miłość ...


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.